Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi.

Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinë,  e ka raportuar si një tërmet të “fortë” këtë të sotmin, i cili është pasuar edhe nga dy lëkundje tjera me 4.7 dhe 4.1 të shkallës Rihter.

Epiqendra u shënua 22 kilometra në jug-perëndim të qytetit Nisyros. Deri nuk është raportuar për dëme.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.