ZYRTARE/ Manchester United dhe Ronaldo kanë ndërprerë kontratën

Manchester United ka ndërprerë kontratën me Cristiano Ronaldon.

Klubi ka njoftuar se sulmuesi portugez largohet nga skuadra menjëherë pas prishjes së marrëveshjes me pëlqim të dyanshëm.

Më herët, futbollisti 37-vjeçar ka dhënë një intervistë skandaloze në të cilën ka kritikuar drejtimin e Manchester United dhe trajnerin Eric ten Hag.

Ronaldo shënoi 145 gola në 346 ndeshje në dy periudha për Manchester United.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.