Zyrtare/ Krasniqi lë Malajzinë, i bashkohet futbollit australian

Liridon Krasniqi kishte që nga dhjetori pa ekip por pushimet kanë marrë fund dhe 29-vjeçari ka gjetur ekipin e ri, ku do vijojë karrierën.

Në një postim në Instagram ai bën me dije se do të lërë Malajzinë pas katër vitesh dhe do kalojë në një tjetër vend të largët, Australi.

Mesfushori ka firmosur me Newcartle Jets në elitën e futbollit australian, teksa ende nuk bëhet e ditur jetëgjatësia dhe detajet e tjera të kontratës së dardanit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.