Zgjidhet lojtari më i mirë i muajit gusht në Ligue One

Neymar u zgjodh logjikisht lojtari më i mirë i muajit gusht në Ligue 1. Ai është përpara shokut të tij të skuadrës Lionel Messi dhe sulmuesit të Lens Florian Sotoca, shkruan abcnews.al.

Me jo më pak se 7 gola dhe 6 asistime në muajin gusht, braziliani dëshmoi se ishte larg problemeve fizike dhe se kishte rifituar të gjithë futbollin e tij.

Image
Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.