Zbulohen rrethanat e zënkës midis Gomez dhe Gasperinit, ky i fundit e transferon në një klub tjetër

Atalanta ka nxjerrë në merkato një nga lojtarët më të mirë të skuadrës dhe kapitenin e ekipit, Papu Gomez. Shkak është bërë një incident në ndeshjen me Midtjylland në Champions League, teksa rrethanat e qarta të zënkës nuk ishin zbardhur deri më tani.

Mësohet se trajneri Gasperini i ka kërkuar Gomez të mos luajë më në qendër, por të kalojë si sulmues i djathtë.

Papu ka refuzuar kategorikisht dhe kjo nuk është pritur mirë nga trajneri, teksa të dy kanë degraduar deri në përplasje fizike. Pas kësaj fantazisti nuk është aktivizuar më te Atalanta, teksa në janar ai pritet të transferohet në një tjetër klub.

Ndërkohë Papu ka shprehur edhe dëshirën e tij për klubin e ri. Ai kërkon një skuadër me pretendime të mëdha. “Nëse largohem nga Atalanta do të doja të shkoja në një klub, që lufton për titullin ose është duke luajtur në Champions League”, mësohet të jetë shprehur Gomez.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.