VIDEO/ Rrëzohet dhe ringrihet, Hassan bëhet virale në garën e 1500 metrave

Sifan Hassan, atletja me origjinë nga Etiopia që garon për Holandën, ka fituar garën e 1500 metrave dhe e ka bërë diçka të tillë në mënyrë të pazakonte.

28-vjeçarja u rrëzua 380 metra para përfundimit të garës, por nuk u dorëzua. Ajo u çua dhe nisi të vraponte dhe në limite ia doli ta mbyllte garën e para me 4 minuta e 05.17 sekonda.

Videoja e garës është bërë virale. Hassan do tentojë të fitojë medalje të arta edhe në garat e 5000 dhe 10000 metrave.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.