Transferimi i Ronaldos, Juventusi tregon shifrat

Cristiano Ronaldo është transferuar te Manchester United dhe Juventusi ditën e sotme ka dalë me një komunikatë për marrëveshjen e arritur.

Edhe pse fillimisht kërkoheshin 25 deri në 30 milion euro për kartonin e portugezit, bardhezinjtë janë pajtuar ta lënë të lirë sulmuesi për vetëm 15 milion euro.

Jo vetëm kaq, pasi kjo shumë do të paguhet në pesë vite nga Manchester United, sikurse thuhet në komunikatën e Juventusit.

Në formë bonusesh klubi nga Torino mund të përfitojë nga shitja e Ronaldos maksimumi 8 milion euro.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.