Sot zhvillohen ndeshjet e fundit të grupeve në Ligën e Evropës

Sot, 10 dhjetor, pritet të zhvillohen ndeshjet e fundit të grupeve të Ligës së Evropës për edicionin 2020/21.
Gjatë të mërkurës, Liga e Kampionëve zbuloi 16 skuadrat që kaluan grupet dhe u kualifikuan në raundin tjetër të garës.
Tashme, radhën e ka gara tjetër evropiane, Liga e Evropës, e cila pritet sot të zhvillojë ndeshjet e fundit të grupeve dhe të zbulojë ekipet e kualifikuara.
Ndryshe nga Liga e Kampionëve, Liga e Evropës do të zbulojë 24 skuadra nga 12 grupet, ndërsa garës do t’i bashkohen edhe tetë skuadra nga vendet e treta të Ligës së Kampionëve.
Klube si Arsenali, Roma, Villarreali, Bayer Leverkuseni, Tottenhami, Leicester City, Hoffenheimi, Dinamo Zagrebi, Benfica, Rangers dhe Lille kanë siguruar tashmë kualifikimin, ndërsa do të luajnë për prestigj.
Një klub i madh që ende është në garë dhe synon ta sigurojë kalimin e grupit sot është Napoli, i cili e pret Real Sociedadin dhe kualifikimin do t’ia jepte edhe një barazim.
Kualifikimin do të kërkojë sot edhe Feyenoordi që udhëton te Wolfsberger dhe i nevojitet vetëm fitorja.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.