Sot në mbrëmje luhet dueli Messi-Ronaldo

Sot dhe nesër do të luhen dhe ndeshjet e xhiros së fundit në fazën e grupeve të Uefa Champions League ku përcaktohen dhe 16 skuadrat më të mira.

Vëmendja maksimale padyshim do të shkojë tek dy ndeshjet  më spektakolare Barcelona-Juventus dhe Laipzig-Munchester United. Ritakimi në fushë i Mesit dhe Ronaldos kishte kohë që pritej. 

Edhe pse të dyja skuadrat kanë siguruar kualifikim në fazën tjetër, në Camp Nou do të luhet me synimin e vetëm për vendin e parë në grup. Katalanist nuk po kalojnë një formë të mirë në kampionatin spanjoll ndërsa në Champions nuk e njohin shijen e humbjes. Sipas teknikut Kuman, skuadra është përgatitur për të marrë maksimumin

Nga ana tjetër edhe trajneri bardhezi Andrea Pirlo thotë se ka besim tek skuadra.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.