Sot El Clasico/ Si pritet të jenë dy formacionet

Sot në mbrëmje, në “Santiago Bernabeu” luhet dueli i shumëpritur i El Clasicos mes Realit dhe Barcelonës.

Los Blancos do të jenë pa bomberin Benzema, i cili nuk u rikuperua në kohë për shkak të një dëmtimi.

Në vend të Benzema, Ancelotti pritet të nxjerrë Rodrygon në fushë, që nga minuta e parë.

Në anën tjetër, Xavi pritet të startojë me skemëm 4-3-3 me treshen e sulmit Aubameyang, Dembele, Ferran Torres.


FORMACIONET E MUNDSHME

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.