Shqipëri-Islandë/ Dalin formacionet zyrtare

Kombëtarja shqiptare e futbollit pret pas pak Islandën në “Air Albania”, me objektivin e vetëm për fitore.

Trajneri Edy Reja ka bërë ndryshime të rëndësishme në formacion krahasuar me ndeshjen e humbur ndaj Izraelit, duke ulur në stol Hysajn, Ajetin, Asllanin, Laçin e Brojën.

Në vend të tyre do të aktivizohen Lenjani, Veseli, Ramadani, Bajrami dhe Uzuni.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Gjasula, Lenjani, Ramadani, Abrashi, Bajrami, Uzuni, Cikalleshi.
Trajner: Edy Reja

ISLANDA: Runarson, Gunarson, Magnuson, Olfson, Palson, Helgason, Bjarnason, Johaneson, A. Sigurdson, Finbogason, Torsteinson.
Trajner: Arnor Tor Vidarson

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.