Shqipëria dhe Kosova zbulojnë rivalët në Botërorin 2022

Shqipëria dhe Kosova kanë mësuar rivalët në kualifikueset e Botërorit 2022, që do të zhvillohet në Katar. Një Botëror historik, që do të zhvillohet në dimër. Kombëtarja kuqezi, e pozicionuar në vazon e katërt, pas hedhjes së goglave mësoi se do jetë në grupin I , kundër ekipeve si Anglia, Polonia, Hungaria, Andorra dhe San Marino.

Sa i takon përfaqësueses së Kosovës, që ishte pjesë e vazos së pestë, do të garojë në grupin B  dhe vihet përballet me ekipe si Spanja, Suedia, Greqia dhe Gjeorgjia.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.