Salah vendos rekord në Premier League, shënon sërish në ndeshjen e parë

Mohamed Salah vendosi një rekord të ri në Ligën Premier të shtunën pasi ylli egjiptian shënoi golin e tretë dhe të fundit të Liverpoolit në fitoren ndaj Norëich Cityt.

Goli i Salah erdhi në minutën e 74-të pasi ylli i Liverpool asistoi dy golat e parë në fitoren e pastër ndaj Norëchit me rezultat 3-0.

Përfundimi i Salah erdhi falë një goditje të bukur me këmbë të majtë që mori një devijim të lehtë, duke e lënë Tim Krul të pafuqishëm, ndërsa vulosi fitoren e Reds.

Salah tani ka shënuar në pesë ndeshje hapëse të njëpasnjëshme të Ligës Premier League, duke u bërë lojtari i parë që ka arritur këtë rekord.

Përveç kësaj, Salah tani ka 10 pjesëmarrje ​​në ndeshjet e javës së parë të Premier League në karrierën e tij, me shtatë gola dhe tre asistime.

Vetëm ëayne Rooney, i cili ka tetë gola dhe pesë asistime në ndeshjet e para të Ligës Premier, ka më shumë se Salah, por rekordi i tij mbahet nga shkaku i më shumë sezoneve të zhvilluara.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.