Salah kërkon pagë “faraonike” për të rinovuar me Liverpoolin

Rinovimi i Salah po zgjat më shumë sesa pritej dhe ashtu siç ishte parashikuar ditë më parë.

Agjenti i egjiptianit udhëtoi këtë fundjave në Liverpool për të përfunduar marrëveshjen e re.

Qëllimi i bordit sportive të “The Reds” është të zgjidhë çështjen para largimit të lojtarin për “Kupën e Afrikës” janarin e ardhshëm, por mungesa e konsesuesit mbi pagën është pika që nuk po zgjidhet në negociata.

Salah aktualisht kërkon një pagë që arrin 500.000 euro në javë, diçka që do ta bënte atë më të paguarin në skuadër. Tani do të duhet të presim nëse Liverpooli do ta zgjidhë këtë situatë, apo do të prishë përfundimisht negociatat.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.