Ronaldo i pandalshëm, Juve mposht Romën

Cristiano Ronaldo festoi 36-vjetorin e lindjes ditën e djeshme, teksa sot e festoi me një gol kundër Romës. Juventusi fitoi 2-0 përballë verdhekuqve të Fonsecas, duke i parakaluar këta të fundit në renditje.

Portugezi zhbllokoi takimin në pjesën e parë. Ishte minuta e 13-të kur CR7 befasoi portierin mik me një goditje të papritur, duke shënuar golin e 16-të sezonal në Serinë A për yllin e bardhezinjve.

Skuadra e Pirlos iu fal një autogoli për të vulosur suksesin.

Ibanez dërgoi topin gabimisht në portën e tij në minutën e 69-të dhe kjo sfidë nuk kishte më histori.

Marash Kumbulla e zhvilloi të plotë ndeshjen për Romën. Mbrojtësi i Shqipërisë u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e dytë.

Dy ndeshjet e luajtura në mesditë, prodhuan rezultate surprizuese dhe shumë gola.

Atalanta dhe Torino e mbyllën në një barazim spektakolar 3-3 takimin mes tyre. Vendasit shënuan tre gola brenda 7 minutave dhe e panë vetën në avantazh të dyfishtë.

Gjithsesi, miqtë nuk u dorëzuan dhe ia dolën të evitonin humbjen në Bergamo. Berat Gjimshiti e nisi ndeshjen nga stoli dhe u fut në fushë në pjesën e dytë.

Spezia siguroi tre pikë fantastike në fushën e Sassuolos pas suksesit 1-2. Ardian Ismajli u fut në fushë në minutën e 53-të për Spezian.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.