Roma kërkon rezultat pozitiv edhe ndaj Sampdorias

Në ‘Stadio Olimpico’, Roma pret Sampdorian për ndeshjen e xhiros së 19-të në Serie A.

Roma gjendet në vend të gjashtë në renditje me tri pikë më pak se Juventusi që ndodhet një pozitë më lart.

Ndërkaq, Sampdoria pozicionohet në vendin e 15-të me 19 pikë.

Trajnerët Jose Mourinho dhe Roberto D’Aversa i kanë zgjedhur formacionet që do ta fillojnë ndeshjen nga minuta e parë.

Roma: Rui Patricio, Mancini, Smalling, Ibanez, Karsdorp, Veretout, Cristante, Mkhitaryan, Vina, Zaniolo, Abraham.

Sampdoria: Falcone, Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello, Candreva, Ekdal, Silva, Askildsen, Gabbiadini, Caputo.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.