Reali uron Ronaldon për një arsye

Real Madridi i ka dërguar një mesazh urimi ish-numrit 7, Cristiano Ronaldo, i cili është bërë golashënuesi më i mirë në histori të futbollit.

Superylli i Juventusit i shënoi edhe dy gola të tjerë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Interit, duke iu hakmarrë kështu Nerazzurrëve për humbjen në Serie A. Në këtë mënyrë, ai e ka ngritur në 763 numrin e golave në karrierë dhe Marca ka raportuar se ish-sulmuesi i Los Blancos ka shënuar më shumë gola se çdo futbollist tjetër.

Dhe për këtë arritje ka reaguar Reali përmes një postimi duke e uruar Ronaldon: Golashënuesi më i mirë në histori të klubit tonë dhe tash në botën e futbollit. Urime, Cristiano.

Megjithatë, diskutimi është duke vazhduar prej se Ronaldo i theu të gjitha rekordet gjatë muajit janar.

Derisa shifrat zyrtare janë ndryshe dhe sipas tyre, Josef Bican ka shënuar vetëm 759 gola, Federata Çeke e Futbollit ka reaguar duke thënë se ai ka shënuar 851 gola. Në anën tjetër, Pele disa javë më parë kishte përditësuar të dhënat e tij duke deklaruar se ka shënuar 1.283 gola gjatë karrierës si futbollist.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.