Përballje mes skuadrave të superiores, derbi në fazën tjetër të Kupës së Shqipërisë

Kur janë luajtur të gjitha ndeshjet e Kupës së Shqipërisë janë përcaktuar edhe çiftet e skuadrave që do të luajnë në fazën tjetër me 3 nëntor dhe 17 nëntor ndeshjet e kthimit.

Janë kualifikuar të gjitha skuadrat e “Abissnet Superiore”. Në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë do të shikojmë edhe përballje interesante mes skuadrave që luajnë në superiore, ku spikat derbi i kryeqytetit mes Dinamos dhe Tiranës. Një sfidë interesante që pritet më kërshëri të madhe nga tifozët.

Ja sfidat në turin tjetër:

Grupi A

Korabi – Teuta

Beslidhja – Partizani

Dinamo – Tirana

Bylisi – Skenderbeu

Grupi B

Pogradeci – Vllaznia

Tomori – Laci

Egnatia – Kukësi

Flamurtari – Kastrioti

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.