Ndryshojnë rregullat për stadiumet në Serie A, vendimi hyn në fuqi me 1 maj

Coronavirus ka bërë që rregullat për tifozët në shkallët e stadiumeve në Serie A të jenë të ashpra prej 2 vitesh. Me uljen e rasteve të virusit Corona, qeveria italiane po mendon të ndryshojë rregullat.

Nga data 1 maj, tifozët nuk do kenë nevojë për maskë dhe leje për të ndjekur ekipin e tyre të zemrës nga stadiumi. Ky vendim vjen pas rikthimit 100 përqind të kapaciteteve.Ky lajm  ka gëzuar tejmase lojtarin e 12-të, i cili ka kohë që pret këtë gjë.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.