Myrto Uzuni vlerësohet nga faqja e Europa League

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, po shkëlqen me fanellën e Ferencvaroshit këtë sezon me paraqitjet, golat dhe asistet e tij.

Së fundmi është faqja e Europa Ligës në “Instagram” që i ka “thurur” elozhe beratasit me një postim në rrjetet sociale, por edhe me faktin se ka marrë pjesë në 21 gola të Ferencvaroshit në këtë sezon, teksa ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar 7 asiste.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.