Mbyllet pa gola pjesa e parë në derbin britanik

Nuk ka sjell gola pjesa e parë në derbin britanik mes kombëtares angleze dhe asaj skoceze.

Ndeshja që po zhvillohet në stadiumin legjendar “ëembley: ka sjell rivalitet të madh mes dy ekipeve përfaqësuese, por jo edhe gola.

Gjithsesi rastin më të mirë në këtë ndeshje e kishte mbrojtësi anglez John Stones, kur në minutën e 11-të goditi me kokë topin dhe ishte shtylla ajo që e shpëtoi Skocinë..

Edhe skocezët krijuan dy mundësi shënimi, por pa arritur ta dërgojnë topin në rrjetë.

Gjithsesi pjesa e parë përfundoi pa fitues, por 45 minutat e pjesës së dytë pritet të jenë më të zjarrta.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.