Locateli çmend Olimpicon, ndëshkon përsëri zviceranët

Duket se sot në Romë është mbrëmja e Locatellit. Mesfushori ka shënuar dhe golin e dytë ndaj Zvicrës. Italianët janë në avantazh të sigurt në ‘Olimpico’ ndaj helvetëve duke dominuar dhe lojën,

Me fitoren e sotme Italia mund të sigurojë automatikisht kualifikimin dhe në sfidën e tretë ndaj Uellsit me një barazim apo fitore siguron dhe kreun e renditjes në grupin A të “Euro 2020”.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.