Liga e Europës / Sfidat që do te zhvillohen ditën e sotme

Do të luhen ditën e sotme, duke filluar nga ora 18:55, 24 sfidat e parafundit të grupeve të Ligës së Europës. Milani i Stefano Piolit, do të kërkojë fitoren në shtëpi, për të “blinduar” kualifikimin në raundin pasardhës.Kuqezinjtë do të presin në shtëpi Sëlltikun, që po kalon një moment të vështirë. Përballje vendimtare edhe për Napolin e Hysajt dhe Rrahmanit që është mysafir në Holandë përballë AZ Alkmar.
Ndërkohë Roma e Marash Kumbullës, e cila ka siguruar kualifikimin, do të ketë përballë zviceranët e Jang Bojs, eliminuan Tiranën në “play-off”-in e Ligës së Europës.

GRUPI A:

Roma-Jang Bojs ora 21:00

Kluzh-CSKA Sofje ora 21:00

GRUPI B:

Arsenal-Rapid ora 21:00

Molde-Dundalk ora 21:00

GRUPI C:

Nisë-Leverkusen ora 21:00

Slavia Praga-Ber Sheva ora 21:00

GRUPI D:

Benfika-Leh Poznan ora 21:00

Rejnxhers – St.Liezh ora 21:00

GRUPI E:

Granada-PSG ora 21:00

Omonia-PAOK ora 21:00

GRUPI F:

Alkmar-Napoli ora 21:00

Sociedad-Rijeka ora 21:00

GRUPI G:

AEK – Braga ora 18:55

Zoria-Lester ora 18:55

GRUPI H:

Milan-Sëlltik ora 18:55

Lilë-Sparta pra 18:55

GRUPI I:

Karabag-Makabi ora 18:55

Sivaspor-Vijareal ora 18:55

GRUPI J:

LASK-Totenhem ora 18:55

Antverp-Ludogorets ora 18:55

GRUPI K:

CSKA-Volsberger ora 18:55

Fejnord – D.Zagreb ora 18:55

GRUPI L:

Cervena Zvezda – Hofenhaim ora 18:55

Gent-Slovan – Liberec ora 18:55

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.