Lajmi i mirë, Erkand Qerimaj kualifikohet në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’

Peshëngritësi shqiptar, Erkand Qerimaj do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Këtë e ka njoftuar vetë Qerimaj përmes një postimi në faqen zyrtare

“Zyrtarisht i kualifikuar për Olimpiadën ‘Tokyo 2020’ për të përfaqësuar vendin tim,Shqipërinë! Pas 3 viteve Gara Kualifikuese, sakrifice dhe mund duke arritur të marr pikët kualifikuese për këtë kompeticion shumë të rëndësishëm përsa i përket karrierës time! Faleminderit gjithë që më kanë mbështetur dhe besuar.”

Pas Briken Caljes, Qerimaj bëhet peshëngritësi i dytë që siguron kualifikimin në Lojërat Olimpike.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.