Kupa e Afrikës/ Nigeria fiton ndeshjen e parë ndaj Egjiptit

Nigeria ka fituar 1-0 ndaj Egjiptit në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të “Kupës së Afrikës”.

Golin e vetëm dhe të fitores për nigerianët e ka shënuar Kelechi Iheanacho, në minutën e 30-të, pas një asistimi nga Joe Aribo.

Egjipti në ndeshjen e ardhshme do të përballet me Guinea-Bissaun, teksa Nigeria me Sudanin.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.