Kroatët nuk i lënë kohë çekëve të gëzohen, Perisic gjen golin e barazimit

Kroacia e nis me gol pjesën e dytë me Çekinë. 45 minutat e para u mbyllën me avantazhin e çekëve, të cilët kaluan përpara me falë penalltisë së saktë të Patrik Schick.

Nënkampionët e botës kanë rikthyer baraspeshën në “Hamden Park” të Glasgow në minutën e dytë të pjesës së dytë.

Eurogol i Ivan Perisic, i cili veproi bukur në krahun e majtë dhe lëshoi një “predhë” që u ndal në trekëndëshin e portës çeke.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.