Kategoria e Parë, tetë sfidat e së dielës

Tetë duele prej orës 13:30 në Kategorinë e Parë. Bylisi, që humbi në mesjavë kundër Shkumbinit, kërkon të reagojë dhe ka mundësinë më të mirë kundër Maliqit në Ballsh.

Skuadra e Bylist pret edhe ndonjë “favor” nga Butrinti, që ta rrisë diferencën prej 5 pikësh që ka me ekipin e Erzenit  I renditur në vendin e dytë.

Korabi i vendit të tretë “duhet” të kryejë detyrën kundër Vorës, kurse mes Besës dhe Tomorit ka një ndeshje direkte.

Burreli-Lushnja është një takim interesant i ditës së diel, ndërkohë që në plan janë edhe ndeshje të tjera si Turbina-Shkumbini, Besëlidhja-Tërbuni dhe Pogradeci-Apolonia.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.