Juventusi siguron fitoren e parë të sezonit në Serie A kundër Spezia

Duke filluar sezonin me dy barazime dhe dy humbje, Juventusi më në fund mori tre pikët e para të sezonit në Serie A kundër Spezia të mërkurën në mbrëmje me rezultatin 2-3.

Sidoqoftë, nuk ishte e lehtë për ekipin e Massimiliano Allegrit, pasi ata duhej të luftonin për të fituar barazimin në pjesën e dytë.

Moise Kean u kishte dhënë mysafirëve epërsinë në pjesën e parë, por skuadra e Thiago Motta u kthye me një gol në secilën anë të pjesës së parë për të kaluar në epërsi.

Emmanuel Gyasi goditii rrjetën pak para pushimit dhe Janis Antiste shënoi pak pas fillimit të pjesës së dytë. Kjo epërsi zgjati gati 20 minuta para se Federico Chiesa të rimarrë topin në kënd dhe të kalojë nëpër mbrojtjen e Spezia për të barazuar. Matthijs de Ligt shënoi goliin fituesin përfundimtar.

Rey Manaj ishte gjithashtu i përfshirë pasi ai filloi të bëjë debutimin e tij në Spezia në momentet e fundit të takimit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.