Juventus/ Zakaria dëmtohet dhe mungon 3 javë

Transferimi i merkatës së janarit te Juventusi, Denis Zakaria ka bërë me “dhimbje koke” trajnerin Missimiliano Allegrin.

Dëmtimi i pësuar në ndeshjen kundër Empolit do ta mbajë lojtarin larg fushës së gjelbërt minimumi 20 ditë. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi i “Zonjës së Vjetër”, ku thuhet se ekzaminimet kanë treguar Zakaria ka një tërheqje të muskujve të këmbës së majtë dhe lojtari mund të fillojë të riaftësohet pas 15 marsit.

Lojtari zvicerian nuk do të jetë në dispozicion të Allegrit për sfidën e Kupës së Italisë ndaj Fiorentinës, e planifikuar për këtë të mërkurë, ndërsa humb edhe dy ndeshje në Seria A, gjithashtu nuk do të jetë i gatshëm as për ndeshjen e kthimit në Champions League kundër Villarealit. 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.