Juve kërkon kreun, formacionet zyrtare kundër Malmo

Juventus do të presë Malmo në ‘Allianz Stadium’, në ndeshjen e fundit të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

‘Bianconerët’ ndodhet në pozitën e dytë në Grupin H dhe tashmë e kanë siguruar kualifikimin në të tetën e finales, mirëpo shpresojnë të kapin kreun e grupit, i cili mbahet nga Chelsea.

Ekipi suedez është eliminuar edhe matematikisht nga garat evropiane, pasi në Ligën e Evropës nga ky grup do të shkojë Zenit St. Petersburgu.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Jon Dahl Tomasson do t’i vënë në funksion taktikat e tyre në këtë takim.

Juventusi: Perin, De ëinter, Bonucci, Rugani, Bernardeschi, Rabiot, Arthur, Bentancur, Alex Sandro; Dybala, Kean.

Malmo: Diawara, Olsson, Ahmedhodzic, Nielsen, Moisander; Berget, Christiansen, Innocent, Rakip; Birmancevic, Čolak.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.