Itali – Spanjë, Mancini dhe Enrique shpallin titullarët e tyre

talia dhe Spanja do të përballen në ‘Wembley’ në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Italianët vijnë në këtë ndeshje pas fitores së madhe ndaj Belgjikës (2-1), ndërsa spanjollët fituan me penallti ndaj Zvicrës, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet u mbyllën 1-1.

Roberto Mancini do të luajë nga minuta e parë me Chiesa, Immobile e Insigne në sulm.

Në anën tjetër Luis Enrique i ka besuar Ferran Torresit, që do të përkrahet nga Dani Olmo dhe Oyarzabal

Ndeshja fillon në ora 21:00, ndërsa fituesi i kësaj ndeshje do të luajë në finale.

Itali: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne

Spanjë: Unai Simón; Azpilicueta, Laporte, Eric García, Jordi Alba; Koke, Busquets, Pedri; Dani Olmo, Ferrán Torres, Oyarzabal.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.