Interi shkatërron Romën në ‘Olimpico’, në ndjekje të kryesuesit

Interi ka arritur të triumfojë bindshëm ndaj Romën në “Olimpico” në kuadër të javës së 16 të Serie A.

“Zikaltërit” mbyllën gjithçka në 45 minutat e para pasi shënuan 3 gola, që do të ishin edhe të vetmit në këtë ndeshje.

Ndeshja u zhbllokua nga një super gol i Calhanoglu i cili e dërgoi topi në rrjetë nga goditja e këndit në minutën e 15.

Vetëm 10 minuta më vonë Edin Dzeko do të dyfishonte rezultatin dhe në të 39, Dumfries do të shënonte të tretin.

0-3 do ishte rezultati i pjesës së parë dhe i të gjithë ndeshjes edhe pse në 45 minutat e dyta Roma tentoi për të paktën një gol, por nuk ai doli.

Pas kësaj ndeshjeje Interi pozicionohet në vendin e dytë me vetëm 1 pikë larg Milanit, ndërsa Roma e Mourinhos merr humbjen e dytë radhazi dhe pozicionohet në vendin e 5 me 21 pikë.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.