Incidentet në “Air Albania”, FIFA nuk kursen as Poloninë

Incidentet në ndeshjen Shqipëri-Poloni, ku tifozë nga të dyja ekipet hodhën shishe plastike në drejtim të fushës, nuk i shpëtojnë FIFA-s.

FIFA ndëshkoi kuqezijntë me një gjobë prej 150 mijë frangash dhe gjithashtu me një ndeshje pa tifozë.

Por FIFA nuk e le me kaq, pasi ka parë pamjet filmike gjatë ndeshjes, kanë pikasur trazira edhe nga tifozët polak.

Federata e përfaqësueses polake është gjobitur me 50 mijë franga dhe gjithashtu të njëjtën gjë si kombëtarja jonë, me një ndeshje pa tifozë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.