Hysaj del sërish pozitiv me COVID-19, iu nënshtrua testit pas sfidës kundër Real Sociedad

Lajme të këqija për Napolin dhe për përfaqësuesen Shqiptare. COVID-19 prek sërish kapitenin Elseid Hysaj.

Anësori kuqezi rezultoi fillimisht pozitiv pas grumbullimit me ekipet kombëtarë, në fund të aventurën në Ligën e Kombeve, qëndroi në Shqipëri deri sa testi i radhës i doli negativ por me sa duket coronavirus ka prekur sërish mbrojtësin e Napolit.

Ka qenë vetë klubi që me anë të një komunikate për mediat ka saktësuar se Hysaj dhe Rrahmani të dy kanë rezultuar pozitiv pas testit që iu nënshtruan përpara sfidës kundër Real Sociedad. Të dy lojtarët janë izoluar menjëherë në pritje të tamponit të radhës, lexohet në njoftimin e klubit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.