Humb jetën futbollisti 33-vjeçar, si pasojë e një aksidenti automobilistik

Ish-futbollisti nga Afrika Jugore, Anele Ngcongca ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik këtë të hënë.

Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur në një autostradë në Mtunzini, në Afrikën Jugore.

Raportohet se 33 vjeçari ka qenë në makinë edhe me një person tjetër, i cili po merr ndihmën mjekësore si pasojë e plagëve të rënda.

Ngcongca ishte transferuar kohët e fundit nga Mamelodi Sundoëns në atë të Ioan, në AmaZulu si huazim brenda dy skuadrave të Premier Soccer League, kampionati futbollistik në Afrikën e Jugut.

33-vjeçari ka një karrierë të pasur futbollistike, ku sezonin e fundit ka dominuar fushën e kampionateve vendase. Ai ka luajtur në rreth 50 ndeshje të kombëtares afrikane, si dhe ka qenë në formacionin e Kupës Botërore në 2010.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.