Historia e dashurisë mes Moratës dhe Campello si në përralla, ja ku u njohën

Historia e dashurisë mes Alvaro Moratës dhe Alice Campello është si në përralla.Para disa vitesh, një fanse i kërkoi Alvaro Moratës firmën si autograf në një fanellë të tij. Ishte periudha e parë, kur spanjolli luante me Juventusin. Morata e shikoi drejt e në sy bukuroshen e re, aty ndodhi diçka… Tani ata janë martuar dhe kanë tre fëmijë!

Morataaa

Marrëdhënia e Alvaro Morata me modelen e lindur në Venecia dhe stilisten Alice Campello filloi dhe doli publike në fillim të vitit 2016 pas takimit të tyre të parë ndërsa ishte në Juventus.

Dashuria e tyre u forcua me kalimin e viteve.

Zgjedhja e babait të Alice për Morata si një i dashur ishte pak e diskutueshme pasi babai i saj e paralajmëroi një herë të mos dilte me futbollistë.

Alice luftoi rrugën e saj për të siguruar marrëdhënien e saj të punuar. Sipas saj, “Unë gjithmonë do ta mbroj pavarësinë time. Jeta ime është me Alvaro Morata.

Momenti i lezetshëm kur Alvaro Morata i propozoi të dashurës së tij të atëhershme Alice Campello.

Më 10 dhjetor 2016, Alvaro Morata tronditi të dashurën e tij, Alice Campello duke i propozuar asaj në skenë gjatë një shfaqjeje magjike në kryeqytetin spanjoll. Ishte në një shfaqje të quajtur El Mago PopNjë shfaqje që u hartua me kujdes me planet e tij.

Kështu filloi rrugëtimi i tyre për në një të lumtur pas kësaj.

Çifti u kërkua të bënte pjesë në një rutinë magjike dhe u çuan në skenë. Magjistari e ktheu Alizen, kështu që ajo u përball me Moratën, para se të thoshte “Ky do të jetë mashtrimi më i mirë që keni parë ndonjëherë në jetën tuaj”.

Ajo pastaj ktheu kokën pas në anën tjetër dhe pa të dashurin e saj, Morata në gjunjët e tij. Ai i propozoi asaj në një gju, me audiencën që po bëhej e egër.

Morata më vonë postuar një foto të ring në dorën e saj në Instagram me titull: “Ajo tha po! Ne po martohemi! Të dua, @alicecampello. ”

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.