FSHF hedh poshtë kërkesën e Tiranës: Ndeshja me Teutën do luhet

Tirana para disa ditësh i ka bërë kërkesë Federatës Shqiptare të Futbollit, që të shtynte ndeshjen me Teutën, për shkak se te klubi i Tiranës, Covid-19 është ulur ‘këmbëkryq’.

Një kërkesë e tillë nuk është pranuar nga FHF-ja dhe në këtëo kushtë ndeshje mes Teutës dhe Tiranës do të zhvillohet ditën e dielë siç edhe ishte lajmëruar, por me ndryshim orari dhe vendodhje.

Kjo sfidë ishte parashikuar të luhet ditën e dielë në orën 13:45 në stadiumin “Egnatia Arena” në Rrogozhinë.

Në këtë mënyrë Tirana mes një bonus të vogël sepse ndeshja tashmë do të luhet në po të njëjtën ditë por në orën 19:45 në “Elbasan Arena”.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.