Formacionet Turqi-Uells, turqit kërkojnë fitoren e parë

Në Stadiumin ‘Olimpik’ në Baku, Turqia dhe Uellsi do të zhvillojnë ndeshjen e dytë të fazës grupore në kuadër të ‘Euro 2020’.

Turqit pësuan humbje 3-0 në sfidën e parë nga Italia, ndërsa uellsianët barazuan (1-1) ndaj Zvicrës.

Trainerwt Senol Gunes dhe Robert Page i kanë përgatitur skuadrat, të cilat do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni i Turqisë: Çakir; Çelik, Ayhan, Soyuncu, Meras; Yokuslu, Ozan Tufan; Karaman, Çalhanoglu, Cengiz Under; Yilmaz.

Formacioni i Uellsit: Ward; Roberts, Mepham, Rodon, Davies; Morrell, Allen; Bale, Ramsey, James; Moore.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.