Formacionet Itali – Zvicër: Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë

Italia do të luajë ndaj Zvicrës në stadiumin “Olympico” në kuadër të xhiros së dytë të grupit A.

Italianët e nisën shumë mirë duke fituar ndeshjen e parë ndaj Turqisë (3-0), ndërsa zviceranët barazuan ndaj Uellsit (1-1).

Sot Roberto Mancini nuk ka ndryshuar shumë, duke filluar nga minuta e parë me dyshen Leonardo Bonucci – Giorgio Chiellini në mbrojtje.

Mesfusha dhe sulmi do të jetë e njëjtë, sikurse në ndeshjen e parë.

Në anën tjetër te Zvicra nga minuta e parë luajnë dyshja Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Italia: G Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

Zvicra: Soomer, Mbabu, Elvedi, Akanji, Embolo, Freuler, Seferovic, Xhaka, Rodriguez, Schar, Shaqiri.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.