Formacionet/ Barcelona vetëm për fitore ndaj Dynamos së Kievit

Në ‘Camp Nou’ zhvillohet ndeshja e raundit të tretë në Grupin E të Ligës së Kampionëve, ndërmjet Barcelonës dhe Dynamos së Kievit.

‘Blaugranët’ i kanë humbur të dy ndeshjet e para dhe qëndrojnë pa pikë në fund të grupit, prandaj fitorja është e domosdoshme.

Skuadra ukrainase ka arkëtuar një pikë në dy raundet e para, me një barazim dhe një humbje.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Mircea Lucescu i kanë përgatitur skuadrat, me të cilat do ta nisin takimin.

Barcelona: Ter Stegen, Mingueza, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Frenkie De Jong, Busquets, Gavi, Depay, Luuk De Jong, Dest.

Dynamo: Bushchan, Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko, Sydorchuk, Shaparenko, Tsygankov, Buyalskiy, De Pena, Supryaha.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.