FIFA cakton datën, ja kur do të luhet takimi play-off mes Skocisë dhe Ukrainës

Gjysmëfinalja e play-off-it të Kupës së Botës mes Skocisë dhe Ukrainës, e shtyrë për shkak të konfliktit në Ukrainë, do të luhet më 1 qershor dhe fituesi do të përballet me Uellsin më 5 qershor.

Ndeshja e Glasgout, planifikuar fillimisht për më 24 mars, ishte shtyrë për shkak të fillimit të bombardimeve nga ushtria ruse në territorin ukrainas. Për arsye të qarta, Federata ukrainase kishte kërkuar që ndeshja të shtyhej.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.