“Euro 2020” hapet me një ceremoni të magjishme (Video)

“Euro 2020” nisi me një ceremoni madhështore në stadiumin “Olimpico” të Romës, aty ku ka nisur edhe ndeshja e parë e Kampionatit Evropian të Futbollit mes Italisë dhe Turqisë.

Para takimit, në stadium u mbajt edhe ceremonia hapëse, ku protagonisti kryesor ishte tenori i njohur Andrea Bocelli nën notat e “Nessun Dorma”, i rrethuar nga një koreografi e jashtëzakonshme.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.