Derbi britanik/ Angli – Skoci, Southgate dhe Clarke shpallin titullarët

Në orën 21:00, në stadiumin e “Wembley”, do të luhet derbi i Britanisë së Madhe, Angli-Skoci, takim i vlefshëm për raundin e dytë të grupit D në ‘EURO 2020’.

Pas fitores ndaj Kroacisë, kombëtarja e “Tre Luanëve” do të synojë triumfin për të siguruar një biletë për raundin tjetër.

Ndërsa kombëtarja e Skocisë do të kërkojë tri pikët e para në EURO 2020 ku përballë do të kenë një ndër kundërshtarët më të vështirë të këtij kompeticioni.

Anglia dhe Skocia janë në të njëjtin grup edhe me Kroacinë dhe Çekinë që takimin midis tyre e ndanë në barazim.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.