Belgjikë-Francë, cila do t’i bashkohet Spanjës në finale?

Liga e Kombeve vazhdon sonte me gjysmëfinalen e dytë mes Belgjikës dhe Francës në orën, 20:45.

Fituesja e këtij takimi do të prekë finalen ku e pret Spanja, e cila dje eliminoi Italinë.

Të dy trajnerët kanë hedhur në fushë lojtarët më të mirë të mundshëm, me Belgjikën që ka në sulm lojtarët si, Lukaku, Eden Hazard, apo De Bruyne, e në krahun tjetër Franca me Griezmann, Benzema e Mbappe.

Belgjika: Courtois; Alderëeireld, Denayer, Vertonghen, Castagne, ëitsel, Tielemans, Carrasco, De Bruyne, Lukaku, Eden Hazard.

Franca: Lloris, Koundé, Varane, Lucas Hernández, Pavard, Rabiot, Pogba, Theo Hernández, Griezmann, Benzema, Mbappé.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.