Belgjika vë në gjumë Francën, e godet dy herë për 4 minuta

Kur dukej se pjesa e parë po shkonte drejt fundit, Belgjika ka rezervuar surprizën e hidhur për Francës duke i shënuar dy gola për 4 minuta.

Carrasco zhbllokon fillimisht rezultatin në minutën e 37’ dhe vetëm katër minuta më vonë Lukaku shënon edhe golin e dytë.

Një goditje e rëndë kjo për ‘gjelat që do duan një motivim të madh në dhomat e zhveshjes për të përmbysur rezultatin në pjesën e dytë. Nëse Belgjika do të arrijë të ruajë rezultatin, atëherë do te jetë edhe finalistja tjetër e Ligës së Kombeve, ku do të përballet me Spanjën.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.