Belgjika në panik, dy lojtarët titullarë mungojnë në stërvitje

Belgjika dridhet dy ditë para çerekfinales së Euro 2020 kundër Italisë. Eden Hazard dhe Kevin De Bruyne gjithashtu humbën stërvitjen që ekipi kombëtar i Martinez mbajti në Tubize pasdite, 19 lojtarë dhe 3 portierë morën pjesë në seancë. Yjet e Real Madrid dhe Manchester City u dëmtuan në ndeshjen e fituar kundër Portugalisë.

E enjtja do të jetë një ditë vendimtare për të kuptuar mundësitë reale në funksion të ndeshjes së madhe në Allianz Arena. Nesër, në fakt, seanca e fundit e punës e “Djajve të Kuq” është planifikuar para nisjes për në Mynih.

Në deklaratat e tij, trajneri Martinez e ka bërë të qartë se mundësitë janë 50 me 50, por në shumicën e rasteve trajnerët luajnë dhe bllofin, aq më tepër para një ndeshje të tillë. Gjithsesi, dy yjet e përfaqësueses belge nuk po kalojnë një moment të mirë fizik, dëmtimet i kanë ndjekur që nga ndeshjet në kampionatet respektive.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.