Neymar: Dua të luaj përsëri me Messin

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka thënë se ai dëshiron të luajë së bashku me ish-shokun e ekipit të Barcelonës, Lionel Messi, sezonin e ardhshëm.Neymar dhe Messi ishin së bashku te Barcelona për katër sezone midis 2013 dhe 2017, duke u kombinuar me një efekt shkatërrues në vijën e sulmit. Krahas Luis Suarez, Neymar dhe Messi do ta ndihmonin Barcelonën të fitonte La Liga dy herë dhe Ligën e Kampionëve një herë, së bashku me tre tituj të Copa del Rey. Megjithatë, Neymar u largua nga Barça në verën e vitit 2017 dhe u bashkua me PSG-në, në një transferim rekord botëror prej 222 milionë eurosh.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.