5 bastet më të çmendura në merkato

Kanë përfunduar ligat, futbollistët shijojnë pushimet e merituara.

Është përmbledhja e këtij muaji qershor, në të cilin biznesmenëve të futbollit i takon të bëjnë një lëvizje. Tregu i transferimeve është në ecje të plotë dhe ka shumë operacione që do të mbyllen.

Këtu zbulojmë pesë shanse të rrezikshme.

1-. Cristiano Ronaldo nënshkruan për Real Madridin. Skuadra e Los Blaancos shfaqet si kandidati i tretë për të rikthyer CR7, pas Sporting Lisbonës dhe PSG.

2-. Frenkie de Jong nënshkruan për Manchester City. Man United është favorit për të marrë shërbimet e holandezit, megjithëse Guardiola e pëlqen atë, ai do të përshtatej me City teksa e ka vendin bosh nga Fernandiho.

3-. Robert Lewandowski nënshkruan për Chelsea. Dëshira e tij është të luajë në Barcelonë dhe nuk dëshiron të vazhdojë te Bayern. Por operacioni po ndërlikohet nga problemet financiare të Barçës. Chelsea ka hequr qafe Lukakun, ata kanë para dhe Tuchel do të donte të kishte polakun.

4-. Ousmane Dembele nënshkruan për Bayern Munich. Skuadra bavareze po e ndjek.

5-. Gareth Bale nënshkruan për Getafen. Disa herë tingëllonte shumë dhe e vërteta është se uellsiani është ende pa ekip. Ai vetë e përjashtoi mundësinë e nënshkrimit të tij për Getafen, por gjëra të çuditshme janë parë në merkato.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.