Aspirina jo vetëm ilaç, por edhe një maskë për fytyrë të pastër

Aspirina nuk është vetëm një ilaç që mund të pihet, por gjithashtu ju mund ta përdorni edhe për të pastruar lëkurën tuaj që të duket gjithnjë e re dhe e pastër.

Aspirina është shumë efektive për shkak të përmbajtjes së acidit salicilik. Më poshtë ne do ju tregojmë një maskë që mund ta krijoni në kushte shtëpie, që është super efektive për lëkurën e fytyrës.

Ato çfarë ju duhen janë tri pilula aspirinë dhe tie lugë lëng limoni. Bëni një masë duke i përzier këta dy përbërës dhe vendoseni në fytyrën tuaj. Sigurohuni që të mos e lini të qëndrojë më shumë se dhjetë minuta dhe thjesht ta shpëlani me ujë të bollshëm.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.