Zgjedhjet e 25 prillit/ Shpërthen Ngjela: Votat i merr ai që i blen

Avokati, Spartak Ngjela duke diskutuar rreth politikës dhe zgjedhjeve që po afrojnë, u shpreh se votat i merr ai që ka para, pra sipas tij vota gjithmonë do të blihet.

“Unë kam shumë individë që më thonë: Pse të shkojmë të votojmë, kur vota jonë nuk numërohet?! Këta kanë tetë vjet që shohin të njëjtit njerëz dhe të njëjtën bisedë”, – u shpreh Ngjela.

Gjatë intervistës me gazetarin Eno Popi, Ngjela revoltohet, kur bëhet fjalë se cilin duhet të votojmë në këto zgjedhje, ai mendon se as Rama dhe as Basha nuk kanë nivelin e duhur për t’u zgjedhur, aq më tepër kur gjithçka është kthyer në korrupsion.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.